TFF Başkanı Büyükekşi’den Süper Kupa mesajı: Hak eden kazansın

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki Süper Kupa finaliyle ilgili, “Biliyorsunuz Süper Kupa, Türkiye Kupası’nı alan takımımız ile Süper Lig şampiyonu olan takımımız arasında oynanıyor. İkisi de güzide, çınar kulübümüz. Fair-Play içinde çok güzel bir maç olmasını istiyoruz. İnşallah güzel bir sonuç olur. Neticesinde burada bir kupa olacağı için mutlaka bir kazanan çıkacak. Biz de ‘hak eden kazansın’ diyoruz” açıklamasını yaptı. 

Galatasaray ile Fenerbahçe, yarın Süper Kupa maçında karşılaşacak. Saat 20.45’te Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da oynanacak müsabaka öncesinde TFF Başkanı Büyükekşi ve davetliler, Riyad’da konaklayacakları otele geldi.

Büyükekşi’nin yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, eski Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, eski Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati, A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Vincenzo Montella, teknik direktör Mircea Lucescu, AKP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, AKP Milletvekili Mehmet Baykan, TFF yönetim kurulu üyeleri, Ankara Valisi Vasip Şahin, eski futbolcular; Mehmet Topal, Selçuk Şahin, Selçuk İnan Gökhan Gönül de Riyad’a gitti. 

TFF Başkanı Büyükekşi otelde yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: 

“Biliyorsunuz Süper Kupa, Türkiye Kupası’nı alan takımımız ile Süper Lig şampiyonu olan takımımız arasında oynanıyor. İkisi de güzide, çınar kulübümüz. Fair-Play içinde çok güzel bir maç olmasını istiyoruz. İnşallah güzel bir sonuç olur. Neticesinde burada bir kupa olacağı için mutlaka bir kazanan çıkacak. Biz de ‘hak eden kazansın’ diyoruz.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir