İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan çağrı: “Vatandaşlarımız cesur daha davranacak”

“FARKLI FARKLI YÖNTEMLERLE İSTANBUL’UN ÇOK YÖNLÜ BİR SEFERBERLİĞE DÖNMESİ LAZIM”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, güçlendirme çalışmaları devam eden binada incelemelerde bulundu. KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt ve yüklenici firma yetkililerinden çalışmalarla ilgili bilgi alan İmamoğlu, İstanbul’da güçlendirmeye muhtaç birçok yapı olduğuna dikkat çekti. İstanbul’un çok yönlü çalışmalarla dönüştürebileceğini belirten İmamoğlu, “Kimi güçlenecek, kimi yeniden yapılacak. Farklı farklı yöntemlerle İstanbul’un çok yönlü bir seferberliğe dönmesi lazım. Yoksa işte bunu tek başına bir kurum yapamayacak” dedi.

Güçlendirme işleminin, yıkıp yeniden yapmaya göre zamandan tasarruf sağladığını belirten İmamoğlu, “Bu tür şantiyelerin mobilizasyonu çok zor kent merkezlerinde. Malzemelerinin nakli ya da ön hazırlığı vesaire gibi birçok konuda fırsatlar yaratabiliyor. Hatay’da yaşadık güçlendirmenin yapıyı nasıl ayakta tuttuğunu. Zor bir yapı. Orada uygulamanın biçimini de o dönemde hocamızdan dinlemiştik. Bu tür yapılarda, hayatın böylesi pratik bir metotla kurtulmasını sağlamak, İstanbul için en etkin hizmetlerden birisi” diye konuştu.

“İSTANBUL’UN ARTAN BİR DÖNÜŞÜME VE GÜÇLENDİRMEYE İHTİYACI VAR”

Bina sahiplerini cesur olmaya ve pratik hamleler yapmaya davet eden İmamoğlu şunları söyledi:

“Hele hele bu tür kent merkezlerinde bulunan yapıların, böylesi bir güçlendirmeden öncesiyle sonrası arasında hem mülk değeri hem kazançları farklılaşıyor. Yani bu katma değeri de herkesin hesaplaması şart. Tüm bu yönleriyle beraber ele alınıp, bunu da bir KİPTAŞ’ın etkin faaliyeti olarak kamuoyuna sunuyoruz. Şu anda arkadaşlar çalışıyor ama mesela güçlendirme statüsüne beklediğimiz yoğunlukta da bir ilgi yok. Bunu biz de tabii daha iyi anlatacağız belki işte tam da buralarla beraber. Ama vatandaşımız da bu konuda pratik davranıp, daha cesur davranacak. Çünkü, bu konuda kendine güvenen yetkin firmalarımız var. İstanbul’da, Türkiye’de başarıyla bu işleri yapmış firmalarımız var. Hatta üreticilerimiz de var. İstanbul’un artan bir dönüşüme ve güçlendirmeye ihtiyacı var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir