AKP Sözcüsü Ömer Çelik: Özgür Özel’in cümleleri Netanyahu’nun, PKK’nın söyledikleriyle aynı düzlemde

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Cumhurbaşkanımıza hain diyenlerin kim olduğunu biliyoruz. Netanyahu, PKK ve diğer terör örgütleri sayın cumhurbaşkanımıza yönelik olarak bunları söyler. Özgür Özel’in söylediği cümleler bu kesimlerin söyledikleriyle aynı düzleme yerleşmiştir. sayın Cumhurbaşkanımız ve sayın Devlet Bahçeli için ‘kötü insanlar’ diye bir ifade kullanıyor. Tabii kötülük, kötü nedir biz bunu çok iyi biliriz. En son hangi kötülerin Türkiye’ye hangi kötülüğü yapmak üzere 14 Mayıs öncesi hangi açıklamayı yaptığını gördük. Türkiye’ye öyle bir kötülük yapmak istediler ki terör örgütleri ile yan yana, aynı üslubu, bakış açısını ortaya koyan bir yaklaşım sergilediler” dedi.

Çelik, 12 askerin ölümünün ardından teröre karşı ortak bildiriye imza atmayan Cumhuriyet Halk Partisi ve Genel Başkan Özgür Özel‘e yönelik eleştirilerde bulundu.

Bugün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Anayasa Mahkemesi ve Başkan Zühtü Arslan’ı, DEM Parti’yi ve ortak “şehit bildirisi”ne imza atmayan CHP üzerinden Özgür Özel‘i hedef almış; “Herkes dikkat etsin, bugünkü kurşun gibi ağır ortamda yayı gerilmiş ok gibiyiz, kınından çekilmeyi bekleyen keskin bıçak gibiyiz” diyen Bahçeli, “Bunların alayının aklını alırız” demişti. 

TIKLAYIN – Bahçeli, AYM Başkanı, DEM Parti ve Özgür Özel’i hedef gösterdi, tehditler savurdu: Herkes dikkat etsin, yayı gerilmiş ok gibiyiz!

Özgür Özel de Bahçeli’nin açıklamalarının ardından ortak bildiriye imza atmamalarına ilişkin eleştirilere verdiği yanıtta, “Sizi meşrulaştıracak hiçbir imza atmayacağız. CHP’yi hesaba katmayanlar kirli hesaplarını bundan sonra iki kere yapsınlar… Recep Tayyip Erdoğan kötü bir siyasetçi değil, iyi bir siyasetçi. Devlet Bahçeli de öyle, çok iyi siyasetçi. Ama bunlar kötü insanlar, kötü insanlar” demişti.

TIKLAYIN – Özgür Özel’den Bahçeli’ye yanıt: PKK’nın adını anmayan bir hain arıyorsan işte Erdoğan’ın tweet’i!

Ömer Çelik’in açıklamaları özetle şöyle:

“Cumhurbaşkanımıza hain diyenlerin kim olduğunu biliyoruz. Netanyahu, PKK ve diğer terör örgütleri sayın cumhurbaşkanımıza yönelik olarak bunları söyler. Özgür Özel’in söylediği cümleler bu kesimlerin söyledikleriyle aynı düzleme yerleşmiştir. Netanyahu gibilerin, PKK gibi terör örgütlerinin söylediklerini sayın Cumhurbaşkanımıza tekrar etmeyi sayın Özgür Özel seçmişse bu kendisinin bileceği iştir.

Biz burada Türk siyasetine sürülen bu lekeye üzülürüz. aynı zamanda da Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül vermiş vatandaşlarımızın CHP’den beklentileri var. Biz CHP genel başkanı tarafından onlara yapılan bu kötülüğe üzülürüz.

Bugünkü konuşmasında baştan aşağı nefret siyaseti nasıl yapılır, nefret siyasetinin koordinatları nedir, bunu tüm Türkiye’ye gösterecek bir şekilde şimdiye kadar sakladıklarını açığa dökerek bu konuşmasını gerçekleştirdi. Burada söylediği bir şey daha var, orada şunu söylüyor: sayın Cumhurbaşkanımız ve sayın Devlet Bahçeli için ‘kötü insanlar’ diye bir ifade kullanıyor. Tabii kötülük, kötü nedir biz bunu çok iyi biliriz. En son hangi kötülerin Türkiye’ye hangi kötülüğü yapmak üzere 14 Mayıs öncesi hangi açıklamayı yaptığını gördük.

“Muhalefet partilerine oy verenler ‘İyi ki muhalefet kazanamamış, iyi ki cumhurbaşkanımız seçilmiş’ dediler”

14 Mayıs öncesinde Türkiye’ye öyle bir kötülük yapmak istediler ki terör örgütleri ile yan yana, aynı üslubu, bakış açısını ortaya koyan bir yaklaşım sergilediler. Dolayısıyla bu kötülükten, siyasi kötülükten Türkiye’yi milletimiz oylarıyla da cumhurbaşkanımızı ve cumhur ittifakını seçerek engelledi… Seçimden sonra bu kötülüğün ne kadar organize olduğu ortaya çıktı. ortaya çıktıktan sonra da Cumhur İttifakı saflarında oy kullanmayan, muhalefet partilerine oy veren vatandaşlarımızın büyük bir çoğunluğu da ‘İyi ki muhalefet kazanamamış, iyi ki cumhurbaşkanımız seçilmiş ve cumhurbaşkanımız güçlü çıkmış’ diyerek birçok yerde bunu beyan ettiler.

“Özgür Özel CHP’ye büyük bir kötülük yapacak”

Sayın Özgür Özel’in söylediği sözler bize herhangi bir şekilde zarar vermez ama gördüğüm şu, Özgür Özel CHP’ye büyük bir kötülük yapacak ve bu siyasi kötülüğü nasıl gerçekleştireceğine dair de siyaset tarzını bugünkü konuşmasında baştan aşağıya hakaret ve argo dolu konuşmasında ortaya koydu. diğer bir kullandığı ifade şu: Bedava siyaset dönemi bitti. Yani herhangi bir yerde doğru bir iş yapılıyorsa o doğruya destek vermeyeceğini ifade etmek için bunu söylüyor. ‘Biz iktidarın arkasına takılmayız’ diyor. Biliyorsunuz teröre karşı bildiriye imza atmadıklarında bunu kullandı. halbuki ilk teklif, teröre karşı ortak bildiri fikri ilk önce muhalefetten bir partiden geldi. Bizim grup başkan vekilimiz biz bunu tabii ki destekleriz dedi. Türkiye’nin ve TBMM’nin kararlılığını göstermek gibi bir duruş son derece kıymetlidir, ‘Biz adrese bakmayız, ilkeye bakarız’ diyerek buna destek verdik.

“Kendilerince her zamanki gibi ikili bir siyaset yapmaya çalıştılar”

CHP’nin içine düştüğü durum şudur, burada kendilerince her zamanki gibi ikili bir siyaset yapmaya çalıştılar, bir taraftan terörü kınıyormuş gibi yaparak belli pazarlıkların önünü açacak şekilde imza atmamayı tercih ettiler. Vatandaşlardan tepkiyi görünce ‘Biz bildiri yayınlayacağız’ diye ortaya çıktılar. Bugün konuşmasında biz bunu daha önce Meclis’te okumuştuk gibisinden bir şeyler söylüyorlar. Hiçbir gerekçe TBMM’de teröre karşı hazırlanan bir ortak bildiriye imza atmamayı mazur gösteremez. nitekim bu konuda sağduyulu olan CHP vekilleri açıklama yaptılar. daha önce vekil olanlar, geçmişte CHP yöneticiliği yapmış kişiler açıklama yaptı. ‘CHP’nin bu tutumu yanlıştır, teröre karşı bildiriye imza koymamak bir siyaset biçimi değildir, bu yanlış yapılmıştır’ dediler.

“Siyasetinizin sponsorunun kim olduğunu bugün net bir şekilde ifade etmiş oldunuz”

Bakın geçmiş zamanlarda gerçekten CHP ile anlaşamadığımız pek çok konu olsa da CHP’nin terörle mücadele konusunda çok hassas olduğu dönemleri kendi siyasi hayatımız içinde gördük. Bu tutum CHP yöneticileri içinde son zamanlarda ortaya çıktı. geçmiş CHP yönetiminde başladı, şimdi ise doruğa ulaşmış durumda. (Deniz) Baykal zamanında milli meselelerde, teröre karşı Türkiye’nin pozisyonunu, gücünü, kararlılığını savunma konusunda tavizsiz tavır sergilerdi ve yüce meclisten en güçlü bildirinin çıkması her zaman önemli bir şeydi. Geçmişteki CHP yönetimi de bunu önemserdi. Anlaşıldığı kadarıyla bu CHP yönetiminde bu, doruğa ulaşmış durumda. Şimdi bunu ‘Bedava siyaset yok’ diye ifade etmeye çalışıyor. Evet, bir bedava siyaset olmadığını gördük ve siyasetinizin sponsorunun kim olduğunu da bugün net bir şekilde ifade etmiş oldunuz. Çıkıp da sayın Cumhurbaşkanımıza karşı Netanyahu’nun, Avrupa’daki faşistlerin diliyle Türkiye’ye her türlü kötülük yapmak isteyenlerin diliyle konuşursanız o zaman sponsorunuzu da beyan etmiş olursunuz.

Güncellenecek…

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir